Hakkımızda

Akpınar Doğal Kaynak suyu İstanbul’un Şile ilçesi Bıçkıdere köyünün Akpınar tepesi mevkiinde Kuzey eğilimli yamacın eteğinde etrafı tamamen Çam, meşe, Ardıç, Köknar ve Ihlamur ağaçları ile çevrili tabii koruma bandı içinde olup yerleşim yerine kilometrelerce uzakta kimyasal ve biyolojik tehlike içermeyen bir alanda kirlenmeye karşı bütün güvenlik tedbirlerini alarak 1994 yılında Paslanmaz Tankerlerle hizmet vermeye başlamıştır.

Su Kaynağımız Jeolojik olarak Belgrad formasyonu dur. Dengeli sağlıklı akiferlerden gelen Doğal kaynak suyumuzun tadında ve lezzetinde değişkenlikler yaşanmamaktadır.

Akpınar Doğal Kaynak Suyu, 1998 yılında Sağlık Bakanlığının çıkartmış olduğu genelge gereği 19 litre PC. ( Polikarbon) Geri dönüşümlü damacana su üretimine başlamış, 2013 yılında T.C. İstanbul Valiliği Halk Sağlığı Müdürlüğünden 3 lt, 5 lt, 8 lt, 12 lt cam damacana su üretim izni alınmış olup, bu ambalajlardan 8 litre cam damacana üretimine başlmıştır.

Akpınar Doğal Kaynak Suları en son teknolojiye sahip makinelerle AB standartlarında ve T.C Sağlık Bakanlığının çıkarttığı İnsanı Tüketim Amaçlı Yönetmelik’ e uygun bir şekilde kaynağından doğal olarak çıkan suyu hiçbir işlemden geçirmeden son derece modern tesislerinde siz değerli müşterilerimize güvenle içebileceğiniz üretim yapmaktadır.

Firmamız üretimin her safhasında, TSE hizmet yeterlilik belgesi, Gıda Güvenliği Yönetim Sistemine uygunluk belgesi ISO 22000:2005 ve Uluslararası Kalite Sistemi standardına uygunluk belgesi ISO 9001:2008 kapsamında faaliyet göstermektedir.